SAYIN VALİMİZ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Garnizon Komutanı ve Denizli İl Emniyet Müdürü ile birlikte Çivril’de, şehit düşen Uzman Çavuş Mustafa Dobur’un eşi Hasibe Dobur’u baba evinde ziyaret ederek başsağlığı diledi. Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven belediye başkan yardımcıları ve beraberindekiler ile birlikte Hasibe Dobur’un Kızılcasöğüt mahallesinde bulunan baba evine gelen vali Dr. Ahmet Altıparmak aileye başsağlığı diledi. Aile bir süre sohbet eden Vali Altıparmak daha sonra Emirhisar mahallesine geçerek tarihi Dedeköy Camiini ziyaret etti, ardından Elma Tasnifleme ve Paketleme tesisi önünde elma üreticileri ile bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi.

Vali Ahmet Altıparmak Elmanın sadece sofralık olarak değerlendirilmemesini ve farklı sektörlerde de kullanmak suretiyle daha rahat Pazar bulunması gerektiğini söyleyerek “ciddi bir elma üretimi olan Çivril’de birlik olarak hareket edilmesi ve elmanın farklı gıda sektörlerine pazarlanması üreticiyi bu tür sıkıntılardan kurtaracaktır” dedi.

 Beydilli Mahallesinde bulunan Işıklı Gölü 'nün kuraklığı hakkında İlçe Kaymakamı Orhan Burhan ve Belediye Başkanı Gürcan Güven'le göl kenarında görüşme yaptı. Vali Dr. Ahmet Altıparmak Beydilli ve Gökgöl Mahallesi ziyaretlerinden sonra programını tamamlayarak ilçmizden ayrıldı.