TRT STÜDYOLARINDA TÜRKÜLERLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Kaymakamlığımızın desteği ile ilçemizdeki okullarda görev yapan 7 öğretmenimiz ülkemizin 7 bölgesin den birer türküyü TRT İzmir stüdyolarında seslendirdi.

İlçemizdeki okullarda görev yapan 7 öğretmenimiz ülkemizin 7 bölgesinden seçilen birer türküyü TRT İzmir stüdyolarından seslendirdi. Genellikle sanatçılardan duyduğumuz türkülerimizi Çivril'de görev yapan öğretmenlerimizin hazırladığı 'Türkülerle Gönül Köprüsü 'adlı proje kapamında ülkemizin bütün bölgeleri ve bütün illerindeki öğrtemen, öğrenci ve tüm yurttaşlarımızın birbirleriyle olan dostluk, barış ve kardeşlik duygusunun paylaşılmak istendiği türkülerin kiminde hüzün, kiminde sevinç anlatılırken her türkünün bir hikayesi vardı.

Öğretmenlerden Ergün Aksoy İç Anadolu yöresinden Bugün Ayın Işığı, Özgür Selçuk Akdeniz yöresinden Bulut Bulut Üstüne, Pınar Ger Marmara yöresinden Çemberimde Gül Oya, Hüseyin Yıldız Doğu Anadolu yöresinden Yarim Senden Ayrılalı, Ramazan Keyik Güneydoğu Anadolu yöresinden Bahçede Yeşil Çınar, Çiğdem Selçuk Karadeniz yöresinden Dere Kenarında Taş Ben Olaydım ve Fatma Uysal Çindemir Ege yöresinden Dam Ardına Doleştim isimli türküyü seslendirdiler.

Öğretmenlerimiz tarafından oluşturulan albüm valiliklere ve Kaymakamlıklara gönderilecek.