Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe ile Kaymakamımız Orhan Burhan Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Silopi ilçelerinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışma sonucu yaralanan iki askerimizi ziyaret etti.

Yaralı iki askerimizi ziyaret etmek için Çivril ilçesine gelen Valimiz Şükrü Kocatepe ve Kaymakamımız Orhan Burhan ile birlikte ilk olarak Somak Mahallesinde ikamet eden Jandarma Uzman Çavuş Mücahit Çakır'a, daha sonra Diyarbakır'ın Sur İlçesinde yaralanan ve ailesi Tuğlu Mahallesinde ikamet eden Jandarma Uzman Çavuş Sinan Koyuncu'ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Mücahit Çakır, Şırnak'ın Silopi ilçesinde ev araması sırasında terör örgütü mensuplarıyla 15 metrelik mesafede karşılaşılması sonucu üzerine el bombası ve ateşli silahla ateş edilmesi sonucunda bacaklarından, Sinan Koyuncu Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışmada omuz çukurundan yaralanmıştı.

Vali Şükrü Kocatepe ve Kaymakam Orhan Burhan son olarak 22.10.1993 yılında Diyarbakır Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yüksel Bayar'ın annesi Raziye Bayar'ı ziyaret etti. Şehidimizin ailesiyle evinde bir süre görüşen ve sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe daha sonra ilçeden ayrıldı.