OKUL İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

İlçemiz merkezinde bulunan Çivril Anadolu Lisesinin ismi Çivril Kılıçarslan Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Söz konusu isim değişikliği Kaymakamlığımızın Milli Eğitim Bakanlığı' na yapmış olduğu başvurunun uygun görülmesi üzerine gerçekleşti.


Anadolu Selçuklu Sultanı II. Kılıçarslan ile Bizans İmparatoru I. Manuel Komnenos arasında 1176 yılında ilçemiz Düzbel geçidi yakınlarında yapılan savaş sonucunda Anadolu' da Türk hakimiyeti kesin bir şekilde kabul edilmiştir. Böylesine önemli bir tarihi zaferi kazanarak Anadolu 'yu Türk yurdu olarak tüm cihana ilan eden büyük Selçuklu Hükümdarı II. Kılıçarslan 'ı yad etmek ve O'na duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olarak isminin bir okula verilmesi Kaymakamlığımızca uygun görülmüş ve Milli Eğitim Bakanlığı'na teklifte bulunulmuştur.


Bakanlığımızın da uygun görmesi neticesinde okulumuzun ismi Çivril Kılıçarslan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.


İlçemizin önemli değerlerinden biri olan ve Anadolunun Türkleşmesi ve Müslümanlaşmasında önemli katkıları bulunan Müslüman ve Türk Alperenlerinden Beycesultan 'ın ismi de daha önce yine Kaymakamlığımızın teklifi ile Endüstri Meslek Lisemize verilmiş ve okulumuzun ismi Beycesultan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.