MEHMET DEMİR ANAOKULU HİZMETE AÇILDI.

İlçemiz Çıtak Mahallesi'ne işadamları Vedat ve Vehbi Demir kardeşler, babaları Mehmet Demir adına anaokulu yaptırdılar.

Anaokulunun açılış törenine Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çivril Garnizon Komutanı Necati ilhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Kıvrak, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Açılış kurdelesini kesen Denizli Valisi Abdülkadir Demir, 'Eğitim diyarı Çivril'de, hayırsever işadamları Vedat ve Vehbi Demir kardeşlerin eğitime yeni bir birim kazandırma adına anaokulu inşa etmesi bizleri memnun etti. Bu tür eğitim kurumlarını yapmaya alışanlar, bu tadı alanlar bir daha bundan vazgeçmiyor. Bu tür yatırımlar ilimiz, ilçemiz ve beldemiz için çok önemlidir. 'dedi.

Hayırsever işadamı Vehbi Demir, yaptığı konuşmada 'Çocukların sevincini ve güler yüzünü gördüm, mutluyum, böyle yatırımlar yaptığım için Allah'a şükürler olsun diyorum, Demir ailesi olarak gücümüzün yettiği kadar eğitim konularında yardım etmeye devam edeceğiz. ' dedi.

İki katlı olarak inşa edilen anaokulunda 5 derslik, 100 öğrenci kapasitesine sahip ve çok amaçlı salon, mutfak, yemekhane, öğretmen, idareci, hizmetli, veli görüşme odaları, oyun alanları bulunmaktadır.