MEHMET DEMİR ANAOKULU HİZMETE AÇILDI

Çıtak Kasabasında İlçemizin tanınmış işadamlarından Vehbi DEMİR tarafından rahmetli babası Mehmet DEMİR adına yaptırılan Mehmet Demir Anaokulu tamamlanarak hizmete girdi.

Çıtak Kasabasında hayırsever vatandaşlarca Kıralan-Çıtak Lisesi olarak hizmet vermesi amacıyla yapımına başlanan ancak; temel atıldıktan sonra lise binasının Milli Eğitim Bakanlığınca yapılmasına karar verilmesi nedeniyle atıl kalan okul temeli üzerindeki inşaat tamamlanarak hizmete girdi.


İlçemizin tanınmış işadamlarından Vehbi DEMİR tarafından babası adına yaptırılan Mehmet Demir Anaokulu biri bodrum olmak üzere iki kattan oluşuyor. Bodrum katında mutfak, yemek salonu, kiler, öğretmenler odası ve oyun odası bulunan okulun birinci katında ise 4 adet sınıf ve müdür odası bulunuyor.

19/06/2013 tarihinde protokolü imzalanan okul kısa zamanda tamamlanarak 10/02/2014 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Bu vesile ile Sayın Vehbi Demir başta olmak üzere tüm hayırsever işadamlarımıza ilçemize kazandırdıkları okullar ve eserler nedeniyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.