KOYUNLAR SAHİPLERİNE DAĞITILDI

Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşmave Dayanışma Vakfıile Tarım Hayvancılık ve Gıda ilçe müdürlüğü tarafından Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi kapsamında koç ve koyun dağıtıldı.

SYDV ve Tarım Hayvancılık ve Gıda İlçe Müdürlüğü tarafından Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi kapsamında 1 fayda sahibine 1 koç, 24 koyun olmak üzere toplam 7 aileye 175 adet Tahirova cinsi damızlık koyun ve koç dağıtıldı.


Çivril Hayvan pazarında koçların dağıtımı için düzenlenen törene Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Numan Ertuğrul ile hayvan alacak besiciler katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Orhan Burhan, Çivril ekonomisinde önemli bir yer tutan küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi'ni hayata geçirdiklerini, yetiştiricilerin elinde bulunan koyun sürülerine yüksek vasıflı damızlık koç ve koyunların katılımıyla besicilerin verimliliğin artırılmasının amaçlandığını söyledi. Dağıtılan hayvanların sigortalı olduğunu da belirten kaymakam Orhan Burhan 'verdiğimiz hayvanlar Tarsim sigortası kapsamında bir yıllık güvence altında. Ayrıca yavru atmaya karşıda garantili. İnşallah aldığınız bu hayvanlar ile hem kendi ekonominize hem ilçe ekonomisine hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacaksınız' dedi.


Törenle yapılan kura çekimi sonrası 7 aileye 24 koyun bir adet damızlık koç olmak üzere Tehirova cinsi 175 hayvan dağıtıldı.