Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakamımız mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Aziz milletimizin dünya tarihinde emsali bulunmayan bir kahramanlık destanıyla bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin ilanının 93. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak ediyoruz. Cumhuriyetimiz, 93 yıllık geçmişinde zorlu dönemlerden geçmiş, türlü badireler atlatmıştır. Son örneğine 15 Temmuz gecesi tanıklık ettiğimiz, kardeşliğimize, milli birliğimize ve demokrasimize tehdit teşkil eden hain girişim milletimizin, 93 yıl önce Cumhuriyetimizin kurulmasına vesile olan, yüksek karakteriyle ve canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile bertaraf edilmiştir. Kaymakamlık olarak biz de bugüne kadar yaptığımız gibi milletimizin sarsılmaz iradesinin yanında olarak, kadim kültürümüzden aldığımız güçle Ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan savunmasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum.""