ÇİVRİL ULUSLARARASI ELMA-TARIM VE KÜLTÜR FESTİVALİ YAPILDI.

Çivril Uluslararası Tarım-Elma ve Kültür Festivali'nin 20. yılı coşkuyla gerçekleşti. Festival 12 Eylül Cuma günü açılış kurdelesi kesildikten başladı.


Festivalin gerek Çivril ve Çivril'in tarım ürünlerinin tanıtımı gerekse ilçe ekonomisine katkı sunma anlamında istenilen hedefe fazlasıyla ulaşılırken; ilçenin nüfusu 3 gün süren festivalde 3'e katlandı. İlçede esnaf, sanatkar ve üreticilerin yüzü gülerken, binlerce yerli ve yabancı konuk tarafından alışveriş yapılarak, ilçe ekonomisine yüksek oranda katkı sunuldu.

Elma Festivali kapsamında düzenlenen konferans ve panellere ilgi yüksek olurken; etkinlikler çerçevesinde Çivril Halk Kütüphanesinde Beycesultan kazıları ile ilgili olarak sunumlar ve tanıtımlar yapıldı.

En iyi Elma, en Hızlı Çekirdek yeme ve en yavaş bisiklet binme yarışmalarının da gerçekleştiği festivalde, dereceye girenlere İlçe Kaymakamı Orhan BURHAN, Belediye Başkanı Dr. Gürcan GÜVEN ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet ÖZKUL tarafından hediyeleri ve ödülleri verildi.


Festival boyunca Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu, Tiyatro Ekibi ve Halkoyunları Ekibi, Zeynep Cihan, Hakan Eyiden ve Yeşim Dağlı sahne alırken; festival alanında hediyelik eşya, tekstil, hazır giyim, gıda sergilerinin yanı sıra bir çok dernek ve STK tarafında da stant ve kermes açıldı.


Festivalin ikinci günü düzenlenen Grup Seksendört konserinde, Cumhuriyet meydanındaki alanı dolduran binlerce Çivrilli coştu. Festivalin son gününde Mustafa Ceceli sahne alırken; seslendirdiği şarkı ve türkülerle konseri izlemeye gelenlere muhteşem bir gece ve müzik ziyafeti sundu.