ÇİVRİL ULUSLARARASI 19. ELMA-TARIM VE KÜLTÜR FESTİVALİ YAPILDI.

Kaymakamlığımız ve Çivril Belediye Başkalığının organizasyonu ile hazırlanan Çivril Uluslararası 19. Elma-Tarım ve Kültür Festivali ilçemizde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Festivalin açılışı 13 Eylül Cuma günü saat 17:00 de Çirvil Kaymakam V. Mustafa TÜRKCAN, Belediye Başkanı İbrahim Hakkı ASLAN ve kalabalık bir katılımcıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla yapıldı.

Festivalde üç gün boyunca ilçemizden, çevre il ve ilçelerden çeşitli özel firmaların tarım aletlerinden traktöre, arabadan sulama sistemlerine, hediyelik eşyadan konfeksiyona bir çok sektörden çeşitli ürün ler sergilendi ve alıcılarıyla buluştu. İçerisinde pasta yarışmaları, elma gülzeli yarışması ve halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin yer aldığı festivalde akşamları da sanatçılarımızla coşan vatandaşlarımız, üç gün boyunca müziğe ve eğlenceye doydu.

Bu yıl 200 den fazla standın açıldığı 19. Elma Tarım ve Kültür Festivaline Çivril köy kasaba ve çevre ilçelerden yaklaşık 80 Bin kişinin geldiği ve Denizli'deki en çok katılımlı festival oldu.