ÇİVRİL AVRUPA BİRLĞİ GENÇLİK PROJESİ

Kaymakamlığımız bünyesinde yürütülen Avrupa Birliği Gençlik projeleri içerisinde yer alan Yeşil Çivril Gençlik grubu önderliğinde düzenlenen Avrupa Birliği Gençlik değişim projesi kapsamında Çivril'e gelen 20 öğrenci Çivril Hükümet Konağı bahçesinde AB Bahçesi oluşturarak her ülkenin başkentinin olduğu yere çam ağacı diktiler.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, , hayırsever işadamı Kadir Kameroğlu, Çivril Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Murat Özkan, Çivril Garnizon komutanı Necati İlhan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Keskinkılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özcan, daire müdürleri ile Belediye Meclis üyeleri ve Projenin Almanya Bochum Belediyesi Proje Koordinasyon Başkanı Torsten Rutinowski ile öğrenciler katıldı. Akşam yemeğinde Kaymakam Orhan Burhan yaptığı konuşmada Türkiye'de ilk ve tek olan bu proje için Çivril'i tercih eden öğrencilere teşekkür ederek grubu Çivril'de ağırlayan Yeşil Çivril Öğrenci grubuna başarılar diledi. Alman ve Bosna Hersek'li öğrencilerin grup liderlerinin konuşmaların ardından Kaymakam Orhan Burhan ve belediye Başkanı Gürcan Güven katılımcılara plaket verdi. Konuşmalardan sonra AB bahçesi Kaymakam Orhan Burhan Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven ve Torsten Rutinowski kestiği kurdele ile açıldı.

Havai fişekler eşliğinde açılan bahçeyi gezen protokol üyeleri ülke başkentlerinin olduğu noktalarda hatıra fotoğrafı çektirdiler. Program Alman ve Bosna Hersekli öğrencilerin Belediye başkanı Gürcan Güven ile oynadığı Harmandalı ve Zeybek ile sona erdi.