DENİZLİ VALİSİ ABDÜLKADİR DEMİR ÇİVRİL'DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Geçen haftagerçekleşen Çivril ziyaretinde Vali Abdülkadir Demir ve beraberindeki heyet, Akdağ Sığırkuyruğu, Kocayayla ve Işıklı Gölünü gezdiler.

Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye Başkanı Hakkı Aslan, İl Özelİdare Genel Sekreteri Adem Oklu, Denizli Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal, Çivril Jandarma Komutanı J. Ütğm. Necati İlhan, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, DevletHastanesi Başhekimi Gürcan Güven, İl Genel Meclisi üyeleriAhmet Ateş, Sezai Boran, Mehmet Akgün, Mustafa Dombaycı'nın dakatıldığı gezi yaklaşık sekiz saat sürdü.

Sabah kahvaltısı ile başlayan gezi programında ilk olarak AkdağSığırkuyruğunu ziyaret eden Vali Demir, Orman şefliğinin buradaki binanın yapılarak kullanıma açılması için talimat verdi. Çivril Belediye Başkanı Hakkı Aslan'ın personel tedariki konusunda belediyenin üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu belirtti. Heyet, Sığırkuyruğunda Orman gözetleme kulübesindeki görevli ile bir süre sohbet ederek çay içti. Kuleden dürbünle etrafı inceleyen Vali Demir Orman şefliği yetkililerinden Akdağ ile ilgili bilgiler aldı.

Daha sonra Kocayayla'ya geçen heyet burada bir süre dinlenerekYılkı Atlarıgözlemledi. Kocayayla'da yaşayan çobanlar ve aileleri ile de bir süre sohbet eden Denizli Valisi Abdülkadir Demir daha sonra Hacıkadirler Mahallesi ve Kavakalanı köyünü ziyaret etti. Kavakalanı köyünde köylüler ile bir süre sohbet eden Vali Demir Cuma Namazını da burada kıldı.

Daha sonra Beydilli 'ye geçen Vali Demir göldeki balık popülâsyonu ve tarımsal sulama hakkında da bilgi aldıktan sonra Çivril Kaymakamı Orhan Burhan ile birlikte Çivril Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne ait kayık ile Işıklı gölünde gezinti yaptı.

Vali Demir ve beraberindeki heyet son olarak Kadir Kameroğlu'nu ziyaret ettiler. Bir süre Kadir Kameroğlu ile sohbet ettikten sonra Beycesultan Türbesine geçtiler. Haziran ayı sonunda restorasyonu tamamlanacak olan Türbe ilgili Denizli Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal'dan bilgi alan Vali Demir yenileme çalışmasında gösterdikleri yardım ve desteklerden dolayı Çivril Kaymakamı Orhan Burhan ve Çivril Belediye Başkanı Hakkı Aslan'a teşekkür etti.