CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

 

29 Ekim 1923 de ilan edilen Cumhuriyetimizin 93. yılı İlçemizde coşkuyla kutlandı. Kutlama törenine Kaymakam Orhan Burhan Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Jandarma Üsteğmen Ahmet Balcı, siyasi parti temsilcileri, gaziler, okul müdürleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Orhan Burhan, "Büyük milletimizin tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin 93. yılını büyük bir onurla, büyük coşkularla kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz" dedi.

Kaymakam Orhan Burhan'ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından okunan şiirlerle devam eden programda okullar halk oyunları gösterilerini segilediler.

Kaymakam Orhan Burhan, Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven ile brlikte halkın bayramını kutlamasından sonra makamında tebrikleri kabul etti.