23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde büyük bir katılımla coşku içerisinde kutlandı.

Tören sabah saat 09.30´da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başlandı. Çelenk sunma töreninin ardından saat ilçe stadyumunda kutlama törenlerine geçildi.Kutlama törenine İlçe Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, ilçe Garnizon Komutanı Ahmet Kemal Balcı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Murat Özkan, ilçe Emniyet amiri Hasan Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilçe daire amirleri katıldı.

Kutlamalara İlçemiz halkı yoğun bir ilgi gösterdi. Çivril halkının yanı sıra bütün okulların öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri de törenlere katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından ilçe Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven ve Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ahmet Kemal Balcı ile birlikte öğrencilerin ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılan halkın bayramını kutladılar.

Programda öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından anaokul öğrencileri gösterilerini sundular.


Sağlık bakanlığı tarafından gönderilen bisikletlerin okullarında başarılı olan öğrencilere dağıtılmasından sonra tören sona erdi.