19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Çivril Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Çivril kaymakamı Orhan Burhan, Çivril Belediye başkan vekili Salim Altuntaşoğlu, Garnizon komutanı Jandarma Üsteğmen Necati İlhan, ilçe emniyet amiri Hasan Gül, daire müdürleri gaziler ve öğrenciler katıldı.


Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Jandarma Astsb. Çvş Emre Gürbüz, 'Milli bağımsızlığımızı, vatanın milletle bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla vatanın her karış toprağında kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizin, şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükranlarımızı ifade etmek milli görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimize rahmet ve hayatta olan gazilerimize Allah'tan uzun ömürler diliyorum.' dedi. Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Törenden sonra gaziler ve protokol üyeleri Çivril Muharip Gaziler derneğine geçerek burada tebrikleri kabul etti.

Gaziler günü programı Çivril Kaymakamlığının gaziler, gazi aileleri ve şehit yakınları onuruna verdiği öğle yemeği ile son buldu.